Aktualności
Wejherowo: Nowe strefy płatnego parkowania.
powrótW Wejherowie pojawią się nowe strefy płatnego parkowania - najpewniej już w tym tygodniu, gdy Rada Miasta podejmie stosowną uchwałę. Od tego momentu za parking zapłacimy również przy ulicy Puckiej i Klasztornej.
Wytyczenie odpłatnych miejsc postojowych ma spowodować większą rotacje pojazdów i zoptymalizować czas postoju. Opinie kierowców na ten temat są podzielone.
- Za dużo tych stref parkowania, czasami człowiek straci więcej czasu na znalezienie parkometru aniżeli na zaparkowanie własnego samochodu - uważa Marian z Wejherowa.
Z drugiej strony – mieszkańcy zdają sobie sprawę z tego, że to właśnie dzięki płatnym strefom parkowanie w Wejherowie jest w ogóle możliwe.
Ludzie zostawiali samochody na całe dnie, nie zważając, że ktoś inny chce zaparkować tu swój samochód. Każdy kij jednak ma dwa końce - twierdzi jeden z mieszkańców miasta.
I temu właśnie - jak zapewniają samorządowcy – ma służyć tworzenie kolejnych stref płatnego parkowania. Nie biznesowi, ale rotacji samochodów – podkreśla wiceprezydent miasta, Piotr Bochiński. I jeżeli w tym tygodniu na Sesji Rady Miasta radni przychylą się do tego pomysłu, to kolejne strefy powstaną na ulicach Puckiej i Klasztornej.
- Idea jest dokładnie taka sama jak w poprzednich miejscach, aby zapewnić orientację tych miejsc parkingowych, żeby ktoś kto przyjeżdża samochodem załatwić konkretną sprawę czy zakup mógł znaleźć miejsce do parkowania możliwie blisko miejsca swojej podróży - uważa Piotr Bochiński, zastępca prezydenta miasta.
Dodajmy, że w Wejherowie strefy płatnego parkowania funkcjonują już przy ulicach Kościuszki, Mickiewicza, 12 Marca, Sobieskiego oraz przy dworcu PKP.
Komentarze
Do nowych parkometrów dorzucą cieciom - czytaj Straż Miejska (ta "instytucja" to w ogóle już dawno powinna być usunięta a pieniądze przeznaczone na tych "funkcjonariuszy" powinna dostać POLICJA!!!) nowe fotoradary i będzie elegancko! Wszystko oczywiście dla obywateli aby czuli się bezpiecznie... Jeszcze trochę i ludzie wyjdą na ulice a wtedy strzeż się urzędniku!
Art. 137 § 2 K.k reguluje kwestię znieważenia lub niszczenia flag lub innych znaków państwowych obcego państwa na terenie Polski. Ochrona prawna z tytułu Art. 137 § 2 K.k ogranicza się do znaków wystawionych publicznie przez przedstawicielstwo tego państwa lub na zarządzenie polskiego organu władzy. Zgodnie z tak zwaną klauzulą wzajemności z art. 138 § 1 K.k znaki państwa obcego na terenie Polski są objęte ochroną jedynie w przypadku gdy państwo obce zapewnia wzajemność.
Wieszajmy flagi, aby uczcić ważne uroczystości, rocznice i święta państwowe.
Flagi możemy wywieszać również wówczas, kiedy chcemy uczcić ważne wydarzenia naszego życia prywatnego, jak robią to ludzie w wielu krajach.
Flaga Państwowa ma pierwszeństwo przed każdą inną flagą np. stowarzyszeń, miast, samorządu, organizacj krajowych i międzynarodowych, instytucji itp.
Miejsce uprzywilejowanym jest zawsze prawa strona osoby stojącej tyłem do wejścia budynku lub na prawo od godła, patrząd od strony godła (tj. kierunek w którym “patrzy” orzeł)
Flaga powinna być tak zamocowana, aby nie uległa zerwaniu.
Kiedy flaga zaplącze się wokół drzewca, należy ją odwinąć.
Tradycyjne godło i flaga pełnią rolę szczególnych znaków informacyjnych - należy je umieszczać w takich miejscach i w takiej liczbie, aby tę rolę spełniały. Przy zwielokrotnieniu stają się dekoracją.
Flaga powinna być utrzymywana w czystości i dobrym stanie, czyli nie powinna być zniszczona przez warunki atmosferyczne, postrzępiona od wiatru, pozagniatana czy z wyblakłym kolorem.
Flaga powinna być tak umieszczona aby nie dotykała podłoża, podłogi lub nie była zamoczona w wodzie.
Jeżeli flaga jest umieszczona na pojeździe, powinna znajdować się po jego prawej stronie.
Podczas ceremonii podnoszenia albo opuszczania flagi lub gdy flaga jest niesiona podczas pochodu, przemarszu, przeglądu, wszystkie osoby, z wyjątkiem tych, ktore są w mundurach, powinny być zwrócone twarzą do flagi i przyjąć postawę wyprostowaną.
Flagę opuszczamy do połowy masztu jedynie w szczególnych przypadkach bądź określonych sytuacjach (np. żałoba)
Na fladze nie należy umieszczać jakichkolwiek napisów, rysunków, znaków, liter czy obrazków
Flagi papierowe (jednorazowe), używane podczas różnego rodzaju uroczystości, nie powinny być wyrzucane na śmietnik, ale zniszczone w sposób godny.
Otaczanie sybmoli RP czcią i szacunkiem jest prawem i obowiązkiem każdego z nas, dlatego powinniśmy reagować na wszelkie przejawy braku czci i szacunku oraz zgłasząć to odpowiednim organom (tj. straż miejska, policja).
Przy każdej okazji w ustawach o godle, fladze i barwach narodowych ustawodawca przypomina nam, iż otaczanie symboli RP czcią i szacunkiem jest prawem i obowiązkiem każdego obywatela, wszystkich organów państwowych, instytucji i organizacji. Ustawodawca wymaga również umieszczania godła i barw w sposób zapewniający im należytą cześć i szacunek. Jednakże wymogi te nie są sprecyzowane ani uszczegółowione w ustawie.
Wiecej: http://www.eioba.pl/a/1m5c/co-polak-o-fladze-wiedziec-powinien#ixzz2CNG9IBUy
Wywieś, nie obraź!!!