Dodaj aktualność

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

Logowanie

					
załóż konto | przypomnienie hasla

Mapa Orla

Aktualności

Obchody 20-lecia naszej parafii

powrót

W sobotę 29 czerwca 2024 roku parafia pw. Św. Piotra i Pawła w Orlu obchodziła swoje 20-lecie. Uroczystości rozpoczęły się od poświęcenia nowych dzwonów, które otrzymały imiona Św. Piotr, Św. Paweł i Jan Paweł. Ceremonię poświęcenia, która odbyła się na specjalnym podnośniku, poprowadził arcybiskup metropolita gdański Tadeusz Wojda. Był to wyjątkowy moment dla parafian, którzy z niecierpliwością czekali na dźwięk nowych dzwonów, wnoszących dodatkowy wymiar duchowy do ich świątyni.

Po poświęceniu dzwonów odbyła się uroczysta msza święta, której przewodniczył arcybiskup. W mszy uczestniczyło wielu kapłanów, w tym dziekan infułat Daniel Nowak oraz inni kapłani z wejherowskiego dekanatu. Na uroczystości obecni byli także przedstawiciele władz samorządowych, w tym wójt Przemysław Kiedrowski, przewodniczący Rady Gminy Edmund Bianga oraz starosta powiatu wejherowskiego Marcin Kaczmarek oraz radni gminni oraz powiatowi. Z okazji uroczystości swoje sztandary wystawiły OSP Orle oraz Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Wejherowie. Na zakończenie liczne delegacje złożyły na ręce księdza proboszcza Henryka Hildebrandta podziękowania za dotychczasową posługę oraz życzenia na kolejne lata.

Po mszy świętej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na piknik parafialny, który odbył się na parkingu przykościelnym. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przy wsparciu parafian przygotowały poczęstunek, który cieszył się dużym zainteresowaniem i uznaniem. Na uczestników czekała również muzyka na żywo, która umilała czas spędzony na świeżym powietrzu, w tym występ zespołu "Na dobrą nutę". Jedną z atrakcji była wystawa zdjęć przedstawiających historię parafii od momentu jej powstania, co pozwoliło wszystkim zgromadzonym wspólnie przeżyć i przypomnieć sobie najważniejsze chwile z życia wspólnoty.

Obchody 20-lecia parafii pw. Św. Piotra i Pawła w Orlu były nie tylko okazją do wspólnego świętowania, ale także momentem refleksji nad historią i rozwojem parafii. Była to również doskonała okazja do integracji i umocnienia więzi między parafianami oraz z władzami lokalnymi.

Więcej zdjęć do obejrzenia w galerii.

, 09 lipca 2024

Zdjęcia

powrót

Komentarze