Aktualności

Boisko wielofunkcyjne oddane do użytku!

powrót

W piątek odbyło się oficjalne oddanie do użytku trzech nowych boisk w naszej gminie, w tym boiska wielofunkcyjnego przy Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Orlu. Boisko o wymiarach 43 × 22,4m posiada bezpieczną nawierzchnię poliuretanową i pozwala na grę w piłkę nożną , koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną oraz tenisa ziemnego. Obiekt będzie użytkowany przez uczniów, ale także będzie udostępniony dla mieszkańców ( szczegóły i regulamin udostępnimy w najbliższym czasie).

O potrzebie wybudowania boiska mówiło się od dawna. Nasza szkoła była jedyną w całej gminie, która nie posiadała własnego obiektu przyszkolnego, który mógłby służyć do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego. W 2020 roku Rada sołecka zaproponowała przeznaczenie części środków funduszu sołeckiego na wykonanie projektu boiska, który powstał w 2021 roku. W 2022 roku Gmina Wejherowo uzyskała dofinansowanie na budowę trzech obiektów sportowych ( w tym boiska w Orlu) z Rządowego Funduszu Polski Ład- Programu Inwestycji Strategicznych.

W otwarciu oprócz uczniów wzięli udział wójt Przemysław Kiedrowski, wiceprzewodniczący Rady Gminy Edmund Bianga, radny Roman Stanisławczyk, dyrektor SP Orle Krzysztof Grzenia, kierownik referatu inwestycji i gospodarki komunalnej Maja Ossowska oraz sołtys Orla- Jacek Macholl.

, 30 kwietnia 2023

Zdjęcia

powrót

Komentarze