Dodaj aktualność

Logowanie

					
załóż konto | przypomnienie hasla

Mapa Orla

Aktualności

Piknik ekologiczny Jestem z Orla, jestem EKO

powrót

25 maja 2019 r. po raz kolejny odbyła się ekologiczna akcja sprzątania naszego sołectwa pod hasłem: Jestem z Orla, jestem EKO. Chętni chcący poprawić estetykę naszej wsi zebrali się w sobotnie przedpołudnie na placu koło remizy OSP. Zaopatrzeni w worki, rękawiczki ruszyli na sprzątanie orlewskich ulic, lasów, boiska oraz terenów koło rzeki. Strażacy uporządkowali teren położony w pobliżu remizy. Na szczęście po kilku godzinach intensywnego zbierania śmieci udało się przywrócić świetność i porządek naszej wsi. Cieszymy się, że podczas sprzątania wspomógł nas były radny p. Artur Czaja, który przed laty był pomysłodawcą i organizatorem tej akcji. W nagrodę na zakończenie zbiórki na uczestników czekał poczęstunek. Kiełbaski z grilla, domowe ciasta i pyszna kawa pomogły zregenerować siły wszystkim uczestnikom. Każda rodzina biorąca udział w akcji otrzymała drzewko, a młodzież i dzieci bidony oraz komiksy i kolorowanki ekologiczne. Tradycyjnie przyznano tytuł Ekorodziny, która otrzymała dyplom oraz szczególne drzewko. W tym roku była to rodzina Mehring. Pani Agata, p. Mateusz wraz z dziećmi Anastazję i Alą od trzech lat wspierają akcję i starają się dbać o czystość Orla. Teraz mamy nadzieję, że już zawsze w Orlu będzie czysto, a ci, którzy bezpośrednio nie pomagali sprzątając, będą pomagać nie śmiecąc. Organizatorami akcji byli: sołtys P. Jacek Macholl, radni: P. Przemek Kiedrowski i P. Roman Stanisławczyk oraz Rada sołecka w składzie: P. Anna Zatwarnicka, P. Maja Jarząb, P. Izabela Czerwionka oraz P. Janusz Gessler. Dziękujemy sponsorom oraz firmom wspomagającym to ekologiczne przedsięwzięcie: Flora Szkółka drzew i krzewów ozdobnych, MTD Poland, Przetwórstwo Mięsa Konkol oraz Pewik Gdynia. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w zakładce Galeria. Serdecznie dziękujemy za liczny udział i do zobaczenia za rok.

tekst i zdjęcia: Anna Zatwarnicka, 26 maja 2019

Zdjęcia

powrót

Komentarze